Hosting
Co kryje hosting: przegląd aplikacji Click&Go
Systemy zarządzania treścią, internetowe galerie, rozwiązania dla e-commerce. Korzystając z hostingu masz do dyspozycji ponad 100 darmowych aplikacji, które możesz wykorzystać na potrzeby własnych projektów. W tym artykule przedstawiamy kilka naszych ulubionych.
Od ponad 2 lat Klienci Kei.pl mają możliwość samodzielnego instalowania popularnych aplikacji. Służy do tego autorski panel WebAs w którym instalacja przydatnych aplikacji trwa zaledwie kilka minut.
Jak odnaleźć moduł autoinstalatora? Wystarczy zalogować się do panelu WebAs i z lewego menu wybrać sekcję Usługi. Tam znajdziesz pozycję Aplikacje.
Aby zainstalować pierwszą aplikację, należy wybrać opcję Nowa Aplikacja. Trafisz do zbioru wszystkich, dostępnych dla Klientów Kei.pl dodatkowych rozwiązań. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie ponieważ czeka na Ciebie ponad sto aplikacji 🙂
Wśród oferowanych rozwiązań znalazły się oczywiście te najpopularniejsze, jak WordPress czy Drupal. W artykule zrobiliśmy mały przegląd tych mniej popularnych rozwiązań.
Aby zarządzanie treścią było jeszcze łatwiejsze
W tej grupie, jak wiadomo, zdecydowany prym wiodą aplikacje typu WordPress czy Joomla, ale na ich temat rozpisujemy się w innych tekstach. Jaka pozostaje nam alternatywa, jeśli nie chcemy korzystać z powyższych? W Kei.pl możesz wybrać spośród 50 innych aplikacji.
TYPO3 jest określany mianem jednego z bardziej zaawansowanych systemów do zarządzania treścią. Działa na licencji GNU General Public License. Niektórzy określają go mianem skomplikowanego ze względu na obsługę. Rozwiązanie zostało napisane w PHP i teoretycznie jego bazą danych jest MySQL. Praktycznie istnieje jednak możliwość wykorzystania innych bazodanowych systemów. CMS ma wbudowany analizator składniowy TypoScript.
Do zalet skryptu należy zdecydowanie zaliczyć jego modułowość i rozszerzenia. System oferuje kilka tysięcy rozszerzeń, których instalacja przebiega szybko i łatwo. W TYPO3 użytkownicy mogą otrzymywać różne role i być dzieleni na zespoły redakcyjne. Dodatkowo na rzecz omawianego CMSu przemawia rozbudowana dokumentacja i wiele wątków pomocowych, które można znaleźć na forach dyskusyjnych. Jedną z ciekawszych zalet jest możliwość układania struktury strony bez narzuconego podziału na bloki i sekcje.
Contao, czyli Contao Open Source CMS to system do obsługi i zarządzania treściami. Jego rozwój rozpoczął się w 2004 roku i zapoczątkował go Leo Feyer. Jest udostępniony na licencji LGPL i możliwe jest korzystanie z niego przy projektach komercyjnych. Contao ma dość specyficzną budowę, a jego twórca stworzył go z myślą o użytkownikach, którzy co nieco wiedzą na temat tworzenia serwisów WWW i jednocześnie poszukują rozwiązania idealnego do tworzenia małych i średnich witryn.
Zgodnie z informacjami, które podaje na stronie twórca, rozwiązanie oferuje wysokie standardy bezpieczeństwa. Jako użytkownicy CMSu możemy korzystać z zarzadzania użytkownikami czy komercyjną usługą Live Update Service. System jest również wysoce elastyczny. Za największe zalety Contao jego użytkownicy uważają dodatki i rozszerzenia. Instalowane bezpośrednio z przeglądarki. Możemy również samodzielnie dopisać potrzebne nam funkcjonalności.
Przechowywanie plików przyjemne jak nigdy
Pośród aplikacji do przechowywania plików i zdjęć wyróżniliśmy dwie nasze ulubione.
ownCloud czyli Twoja własna chmura
To aplikacja, która została napisana w PHP na licencji AGPLv3. Dzięki niej możesz stworzyć osobistą „chmurę”, na której umieścisz własne pliki tekstowe, muzyczne, wideo czy zdjęcia. To ciekawe rozwiązanie, łatwe w instalacji zarówno na PC, jak i na serwerze czy hostingu posiadającym:
- Apache2, nginx i ligttdp,
- PHP w wersji 5.3 lub nowszej
- bazę danych MySQL, PostgreSQL lub SQLite.
Dla tych czytelników, którzy do tej pory nie mieli okazji korzystać z tej aplikacji, mamy przewodnik po ownCloud 9.
Zenphoto
Drugą wyróżnioną przez nas aplikacją jest Zenphoto, czyli ciekawe rozwiązanie dla użytkowników potrzebujących rozbudowanych internetowych galerii. Aplikacja pozwala na tworzenie własnych kategorii oraz podkategorii z podziałem na tematy. Do każdej kategorii użytkownik może dodać opis, parametry ekspozycji, a także tagi. Dla użytkowników, którzy chcą udostępniać swoje zdjęcia innym aplikacja oferuje system oceniania i komentowania.
W ramach rozwiązania użytkownik ma dostęp do kilkunastu darmowych szablonów graficznych, a także rozszerzeń i modułów.
W artykule przedstawiliśmy Ci cześć aplikacji, które możesz zainstalować w ramach hostingu Kei.pl. Wszystkie dostępne rozwiązania znajdziesz w panelu WebAs.
Spodobał Ci się artykuł? Przetestuj hosting Kei.pl bez opłat przez 14 dni i sprawdź jego parametry.
Poczytaj więcej na naszym blogu
-
Integracja WooCommerce z Google Zakupy prosta jak nigdy dotąd
Integracja Google Zakupy z WooCommerce, stała się prosta jak instalacja wtyczki w WordPressie. Dosłownie. Poznaj plugin Google Listings & Ads. -
Korzyści posiadania własnego adresu IP
Posiadanie własnego adresu IP staję się coraz trudniejsze. Wyczerpana pula adresów przez RIPE NCC sprawia, że coraz częściej użytkownicy samodzielnie poszukują możliwości jego pozyskania.