Domeny
Raport NASK za drugi kwartał 2017 roku
NASK właśnie opublikował raport dotyczący rynku domen nazw .PL za II kwartał 2017 roku.
Szczegółowy raport analizy rynku nazw domeny .PL podaje, że od kwietnia do czerwca tego roku zarejestrowano 205 073 domen .PL. W porównaniu z pierwszym kwartałem wynik jest nieco niższy. W pierwszych miesiącach roku zarejestrowano 254 013 domen z .PL.
Rynek domeny .pl
Wojciech Kamieński, dyrektor NASK wskazuje także na niewielki spadek w liczbie aktywnych nazw, jednocześnie dodaje, że „o ponad 3,6 tys. zwiększyła się liczba abonentów, których w drugim kwartale było ponad 1,03 mln”. Z pośród wiosennych miesięcy pod względem liczny rejestracji góruje kwiecień z liczną 71 933, następnie maj z 67 995 rejestracjami. Najmniej rejestracji tj. 65 144 odnotowano w sierpniu.
Średnia dzienna liczba rejestracji domeny .PL wyniosła 2 254
Raport wskazuje, że spośród 2 636 367 nazw aktywnych w DNS:
- 69,08% utrzymywane na rzecz przedsiębiorców i organizacji,
- 30,92% utrzymywane na rzecz osób fizycznych.
Szczegóły raportu na stronie: Raport NASK
Źródło: Szczegółowy Raport NASK za drugi kwartał 2017 roku
Mimo że krajowa domena odnotowuje spadek rejestracji, wciąż jest jedną z najbardziej rozpoznawalny dla rodzimego użytkownika. Taka oferta sugeruje, że strona zawiera ofertę w języku polskim, a firma działa na terenie kraju.
Twoja nazwa z końcówką .PL nie jest dostępna? Warto pomyśleć o nowych rozwiązaniach. Sprawdź możliwości końcówek branżowych dopasowanych do profilu Twojego biznesu. Możesz wybrać rozszerzenie np. z grupy nowych domen i docierać do większej ilości potencjalnych odbiorców. Sprawdź ofertę.
Poczytaj więcej na naszym blogu
-
Jak skonfigurować Git do pracy w GitHub?
Zainstalowałeś już Git w systemie? Teraz musisz podjąć kilka czynności konfiguracyjnych, aby móc pracować w jego środowisku. Gita konfiguruje się za pomocą polecenia git config. Pozwala ono odczytać i modyfikować ustawienia, za pomocą których przejmiesz kontrolę nad jego działaniem. -
Dev Ops – kim jest?
Dev ops to pojęcie, które coraz częściej możemy spotkać w zespołach projektowych, związanych zwłaszcza z IT. W ramach tego pojęcia możemy mówić tak naprawdę o połączeniu dwóch obszarów: development oraz operations w zarządzaniu i wdrażaniu projektu w jeden wspólny obszar.